قدیمی ترین روز نامه های جهان
درباره وبلاگ


فراموش نکن قطاری که از ریل خارج شده ، ممکن است آزاد باشد ولی راه به جایی نخواهد برد . . .
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 35
بازدید دیروز : 22
بازدید هفته : 108
بازدید ماه : 1450
بازدید کل : 81096
تعداد مطالب : 154
تعداد نظرات : 72
تعداد آنلاین : 1

http://smallseotools.com/google-pagerank-checker

درهم کده
بلفاست نیوز لتر
این روزنامه از سال 1737 در شهر بلفاست در کشور ایرلند شروع به کار کرد. در آن زمان مسئله نوشتن و چاپ روزنامه بسیار مشکل بوده و به سختی انجام می شد. این حرکت در آن دوران بسیار مشکل بود و نشر روزنامه با توجه به سختی امور چاپ یک حرکت ریسکی به حساب می آمد. با این وجود این روزنامه توانست پس از مدتی مخاطبین خود را بدست بیاورد و همچنان تا به امروز به عنوان یکی از اصلی ترین روزنامه ها در ایرلند شمالی از دوشنبه تا شنبه منتشر می شود.

واینر زیتونگ
این روزنامه اتریشی یکی از معروف ترین روزنامه ها در کل قاره اروپا است که از 8 آگوست 1703 میلادی شروع به کار کرد. این روزنامه در ابتدا به عنوان روزنامه اصلی دولت " جمهوری اتریش" شروع به فعالیت کرده و در طول سالهای اخیر همچنان به عنوان یک روزنامه در کشور اتریش فعال بوده و موضوعات مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی داخلی و خارجی این کشور را پوشش می دهد.

گازت لندن
این نشریه انگلیسی از 7 نوامبر 1665 کار خود را آغاز کرد. آغاز به کار این روزنامه که در ابتدا با نام " آکسفورد گازت" شناخته میشد با شیوع وبا در لندن همزمان شد و باعث شد تا مردم از ترس ابتلاء به این بیماری از دست زدن به صفحات روزنامه خودداری کنند. پس از فروکش موج طاعون اقبال مردم به سمت مطبوعات دوباره گسترش پیدا کرده و این روزنامه تا به امروز همچنان به حیات خود ادامه داده است. این روزنامه در حال حاضر به مسائل اجتماعی، ورزشی و بیان مسائل داخلی انگلستان می پردازد.

Merkuriusz Polski Ordynaryjny
این روزنامه اولین نشریه در کشور لهستان است که در سال 1661 آغاز به کار کرده است. این روزنامه در آن زمان توسط خانواده سلطنتی حمایت مالی شده و به صورت هفتگی منتشر می شد و اخباری از داخل لهستان ، کشورهای اروپایی و مسائل مربوط به امور سیاسی ، اقتصادی و نظامی در جهان را پوشش می داد.

Haarlems Dagblad
این روزنامه در شهر هارلم هلند و به سال 1656 آغاز به کار کرد . این روزنامه به دلیل طراحی و نوع نگارش خود گوی سبقت را از بسیاری از روزنامه های انگلیسی زبان در اروپا ربود و توانست بسیار موفق ظاهر شود و حتی در زمان اشغال هلند بدست آلمان در زمان جنگ دوم جهانی نیز به چاپ ادامه داد.

Post- och Inrikes Tidningar
این روزنامه که از سال 1654 شروع به فعالیت کرده است به عنوان روزنامه اصلی دولت سوئد عمل می کرده است و در آن اخبار مهم کشوری، مسائل سیاسی و اطلاعات اقتصادی درج می شده است. از 1 ژانویه 2007 میلادی این روزنامه تبدیل به نسخه دیجیتال شده است و علت آن هم مشکلات اقتصادی بوده است.

La Gazette
اولین روزنامه فرانسوی ها در سال 1361 و در اوج جریان های مربوط به انقلاب فرانسه و ناآرامی های اجتماعی منتشر می شده است. این روزنامه بیش تر در زمان انقلاب فرانسه به عنوان سخنگوی سلطنت طلبان عمل می کرد و خواسته ها و سیاست های آنان را عنوان می کرد. این نشریه در سال 1915 به کار خود پایان داد.

Courante uyt Italien, Duytslandt, &c
این روزنامه ند برای اولین بار در سال 1618 و در شهر آمستردام به عنوان پایتخت هلند شروع به فعالیت کرد و توانست در بین سالهای 1618 تا 1629 از محبوبیت بالایی برخوردار شود. البته اطلاعی از نام و نشان مسئولین این روزنامه در دسترس نیست زیرا در آن زمان این اطلاعات تا بر روی صفحات چاپ نمی شده است.

Avisa Relation oder Zeitung
این روزنامه در سال 1609 میلادی و در زمانی که امپراتوری مقدس روم کنترل آلمان امروزی را بر عهده داشت در آن سال آغاز به کار کرد. این روزنامه در آن زمان به اخبار مربوط به سیاستهای دولت و تغییرات در آن را به اطلاع مردم میرسانید.

The Relation
این نشریه قدیمی ترین روزنامه چاپ شده در جهان است که کار خود را به سال 1605 میلادی و در شهر استراتس بورگ شروع کرد و بیشتر به بحثهایی در مورد تغییرات و اصلاحات در زمینه در سیاستهای داخلی و خارج دولت می پرداخته است.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:شنبه 7 بهمن 1391برچسب:, :: 22:15 :: نويسنده : ابوالفضل