خبر ویژه
پنج شنبه 3 مرداد 1398 ساعت 16:27 | بازدید : 1059 | نویسنده : [cb:post_author_name] | ( نظرات )

خبر ویژه

 

بنر های خود را در این قسمت طراحی کنید

 

در این سایت سفارش دهید

 

www.ydesigner.ir

 

 


|
امتیاز مطلب : 4
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1


جنگنده ی قاهر
یک شنبه 15 بهمن 1391 ساعت 21:5 | بازدید : 317 | نویسنده : [cb:post_author_name] | ( نظرات )

50 نکته مهم از تجهیزات و طراحی جنگنده F313 ایران +عکس

هر چند طرح های پیشین ایران در زمینه هواپیماهای جنگنده روندی عادی را در توسعه این محصول نشان می داد اما رونمایی از نمونه هواپیمای جنگی جدید ایران با نام «قاهر313» در 14 بهمن ماه حقیقتاً شوک عجیبی در پیش بینی وضعیت طراحی جنگنده ها در ایران به وجود آورد.

مشرق: با توجه به ظاهر نامتعارف این هواپیما و مطالب مطرح شده پیرامون آن بر آن شدیم تا در گزارشی در قالب نکته گویی به برخی از ویژگی های قابل استنباط و البته قابل بیان از ظاهر این هوپیما و اطلاعات اعلام شده بپردازیم.

ویژگی های پنهانکاری(رادارگریزی)

طراحی یک هواپیما به نحوی که کمترین بازتاب راداری و حرارتی را داشته باشد از اصول مهم برای به تأخیر انداختن شناسایی هواپیمای خودی توسط سامانه های دشمن است که منجر به افزایش بقاپذیری رزمی می شود.

1- در این هواپیما با استفاده از سطوح تخت و کمی هم سطوح منحنی در بالای بدنه بر مبنای اصول طراحی هواپیماهای پنهانکار اقدام شده است. به عنوان مثال شکل دماغه و زوایای پهلوهای بدنه مطابق اصول پنهانکاری راداری انتخاب و طراحی شده است و می توان گفت از این لحاظ قاهر 313 هواپیمای رزمی نسل پنجمی(با تعاریف مرسوم دنیا) است.

2- شکل شکسته بال که جالب و عجیب ترین نکته ظاهری قاهر313 است به کاهش اثرات راداری و حرارتی کمک می کند هر چند که مأموریت اصلی آن چیز دیگری است.

3- به احتمال زیاد، عمده تسلیحات قاهر در محفظه داخلی بین دو ارابه فرود اصلی حمل می شود که برای کاهش بازتاب راداری ناشی از نصب تسلیحات زیر بال و بدنه روش مطمئنی است

4- ورودی هوای موتور بالای بدنه قرار گرفته است که باعث کاهش بازتاب راداری در برابر رادارهایی که از پایین به هواپیما نگاه می کنند می شود.
 


 
قاهر 313 دارای شکل ظاهری پنهانکارانه است


5- استفاده از دو ورودی که از دو مجرا هوا را به موتور می رسانند به دلیل ایجاد زاویه غیر مستقیم از موتور تا ورودی هوا، باعث کاهش بازتاب راداری می شود ضمن اینکه احتمال طراحی خود مجرا با سطوح زاویه دار برای گرفتن انرژی امواج رادار مانند شیوه استفاده شده در جنگنده اف-35 وجود دارد.

6- زائده های اطراف خروجی موتور می تواند برای کاهش اثرات حرارتی و راداری و نصب خروجی بردار متغیر در آینده مفید باشد.

7- استفاده از زاویه حمله و فرارهای یکسان در بیشتر سطوح بدنه به علاوه خطوط شکسته در لبه دریچه های ارابه های فرود برای پنهانکاری یکی از روش های لازم است که در قاهر313 دیده می شود.

8- سکان های عمودی V شکل به پنهانکاری یک هواپیما کمک شایانی می کنند که در این جنگنده مورد استفاده قرار گرفته اند.

9- باید دید برای کاهش اثرات بازتاب راداری کلاه و صندلی خلبان و خود خلبان با توجه بزرگ بودن کانوپی (طلق کابین) چه تدبیری اندیشیده شده است.

10- گازهای داغ خروجی موتور، پیش از خروج از هواپیما با هوای سرد از طریق دو مجرای بالای بدنه ترکیب شده و با دمای پائین از هواپیما خارج می شوند تا اثرات حرارتی کاهش یابد.
 


 
بخش انتها و خروجی موتور قاهر313


11- استفاده از مواد جاذب امواج راداری در بدنه برای جذب انرژی امواج رادار و کاهش بازتاب راداری از دیگر روش های استفاده شده در قاهر برای افزایش پنهانکاری است.

ویژگی های پروازی

12- تمرکز جرم حول محور طولی جنگنده قاهر313 موجب افزایش مانور پذیری می شود.

13- با توجه به ابعاد هواپیما که طول آن کمتر از 16 متر تخمین زده می شود، محفظه حمل جنگ افزار آن می تواند دست کم دو بمب 2هزار پوندی یا تعداد بیشتری بمب های کوچک نقطه زن هدایت شونده، یا دست کم 6 موشک هوا به هوا در رده R-73 یا PL-12 را در خود جای دهد.

14- وجود پیشبال (Canard) برای افزایش مانورپذیری، تولید برآی مثبت، وجود سطوح کنترلی روی آن، کاهش دهانه بال با بزرگ در نظر گرفتن پیشبال از مزیت های استفاده از آن است.

15- وضعیت بال و بدنه قاهر نشان می دهد طرح آن نزدیک به طرح های «ترکیب بال و بدنه» است که دارای مزیت های آیرودینامیکی بسیار خصوصاً در کاهش تداخلات نامناسب جریان بال و بدنه است.

16- مزیت های پیشبال در زوایای حمله بالا بیشتر است زیرا با تولید جریان گردابه ای و ریختن آن روی بال باعث تولید بهینه برآ با نیاز به سرعت خطی و نیروی رانش کمتر و در نتیجه مصرف سوخت کمتر می شود.

17- با توجه به وجود پیشبال، احتمالاً این هواپیما برای مانورپذیری بیشتر با حاشیه پایداری کم و یا ناپایدار طرحی شده (در اینصورت نیاز به نرم افزار کنترل پرواز پیشرفته است که بیشتر با سامانه کنترل پرواز با سیم تطابق دارد)

18- ارابه های فرود اصلی در کنار بدنه رو به جلو جمع می شوند که باعث ایجاد فضای مفید بیشتر در داخل بدنه می شود.

19- سطح دم عمودی نسبتاً بزرگ است که پایداری سمتی مناسبی ایجاد کرده و با بخش متحرک (رادر) بزرگ، مشخصات مانوری جانبی مناسبی ایجاد می کند. با توجه به این سکان عمودی، ارتفاع قاهر کمتر از 4 متر تخمین زده می شود.

20- بال ضخیم (نسبت ضخامت بالا) در قاهر313 برای تولید برآی زیاد مناسب است البته این نوع بال ها برای سرعت های نه چندان بالا بهینه هستند. به نظر دهانه بال این جنگنده کمتر از 8 متر باشد.

21- شکل و محل ورودی هوا خطر جدایش جریان در زوایای حمله بالا دارد که با توجه به قابلیت پرواز قاهر در زوایای حمله بیش از 20 درجه باید به نحوی این مشکل مرتفع شده باشد.

22- جلوی ورودی هوای موتور حالت ریشه کشیده LERX دارد که مزیت های آیرودینامیکی بالایی دارد.

23- کانوپی بسیار بزرگ این هواپیما منجر به ایجاد دید عالی و 360 درجه به اطراف می شود که برای پروازهای ارتفاع پائین لازم است و البته در مأموریت های تهاجم زمینی بسیار کمک کرده و در نبرد هوایی نزدیک هم بسیار مفید است.
 


 
به کانوپی قاهر313 در این تصویر توجه نمایید


24- همه هواپیماها با پرواز در ارتفاع نزدیک به زمین از اثر سطح بهره مند می شوند اما شکل شکسته بال در قاهر313 به استفاده بهینه از اثر سطح  برای پروازهای طولانی تر در ارتفاع پائین و نشست و برخاست از باندهای کوتاه کمک می کند.

25- شکل شکستگی بال ها همانطور که در گزارش مربوط به قایق پرنده باور-2 اشاره کردیم که نمونه کامل یک هواپیمای اثر سطحی بومی است، در نمای روبرو دارای شکل شبیه به M است که در کنار شکل W از بهترین فرم ها برای استفاده از اثر سطح است.

26- شکستگی بال ضمناً به عنوان یک بالچه نوک بال هم عمل می کند که به کاهش پسای القایی و کاهش مصرف سوخت و افزایش مداومت پروازی منجر می شود خصوصاً در پروازهای نزدیک به سرعت صوت که احتمالاً این هواپیما برای آن رژیم پروازی بهینه شده است.

27- طراحی ویژه بال و پیشبال(کانارد) اصلی ترین عوامل ایجاد توانمندی پرواز و نشست در باندهای کوتاه است که این هواپیما را برای استقرار در پایگاه های کوچک یا باندهای فرعی در راستای نبرد نامتقارن مناسب می سازد.

28- ارابه فرود این هواپیما کپی شده از هیچ یک از جنگنده های فعلی ایران نیست و طراحی جدیدی ضمن شباهت به طرح کلی ارابه فرود هواپیمای سوخو-25 دارد.
 

 
 
ارابه های فرود قاهر313


29- تک موتوره بودن هواپیما ضمن کاهش مصرف سوخت کلی و سهولت تعمیر و نگهداری، نشان از سبک وزن بودن این هواپیما دارد.

30- تک چرخه بودن ارابه های فرود گواه دیگری بر سبک وزن بودن این هواپیما با وزن برخاست در حدود 12تا 14 و بیشینه وزن احتمالاً کمتر از 20 تن است.

سامانه ها

31- با توجه به طول و عرض کم دماغه قاهر313 به نظر می رسد بخشی تجهیزات راداری زیر محل استقرار خلبان جای داده شده باشد.

32- فرم دماغه قاهر313 با شکل آنتن رادارهای هوایی موجود در جنگنده های کشور تطابق ندارد بنابراین به احتمال زیاد یک رادار جدید و متفاوت یا راداری موجود با آنتن جدید برای آن در نظر گرفته شده است.

33- استفاده از دو نمایشگر چند منظوره یا MFD بزرگ در وسط کابین و سه نمایشگر کوچکتر نشان از تلاش و حرکت به سمت استفاده از سامانه های جدید و پیشرفته است که منجر به کاهش هزینه و زمان تعمیرات، افزایش چشمگیر قابلیت اطمینان و مزیت های دیگری دارد که در گزارش بالگرد طوفان-2 به آن پرداخته بودیم.

34- استفاده از 8 نمایشگر آنالوگ در کابین در کنار نمایشگرهای فوق نشان دهنده نهایی نشدن فناوری MFDها از نظر طراحان قاهر 313 دارد.
 

 
 
کابین نمونه رونمایی شده از قاهر313


35- تجهیزات مخابراتی و کنترل های سامانه های جانبی در کنار دست خلبان جای گرفته که طراحی مرسومی است. هرچند که دسته گاز موتور در تصاویر منتشره از کابین دیده نمی شود.

36- در این جنگنده از رادیوهای بومی ساخت صنایع الکترونیک وزارت دفاع با قابلیت های جهش فرکانسی و مقاوم در برابر اختلال و برخوردار از رمز کننده های خودکار با الگوریتم های پیشرفته استفاده شده است.

37- صندلی پرتاب شونده این هواپیما شباهت ویژه ای به نمونه های موجود نداشته و احتمالا همان نمونه بومی باشد که چندی پیش آزمایش آن از هواپیمای بستر آزمایش "آرمیتا" با موفقیت کامل انجام شد.

38- با توجه به اهرم هدایت از نوع معمولی احتمالاً سامانه کنترل سطوح متحرک بال و پیش بال و سکان عمودی و پروازی قاهر313 از نوع هیدرولیکی است نه سامانه پرواز با کنترل الکتریکی(FBW) زیرا نمونه های موجود این سامانه در دنیا از «اهرم هدایت کناری» استفاده می کند.

39- در نمونه فعلی قاهر، نمایشگر سربالا(HUD) دیده نمی شود و کلاه پروازی ساده است و بدیهی است در نمونه های تولیدی شاهد HUD خواهیم بود.

40- بر اساس برخی شواهد تصویری، نمونه نمایش داده شده ماکت در مقیاس واقعی یا «ماک آپ» است که یکی از مراحل مهم ساخت جنگنده پیش از نمونه های آزمایشی است.

نکات دیگر

41- در تصاویر منتشره از مراحل طراحی و توسعه قاهر313 نرم افزاری برای محاسبه سطح مقطع راداری دیده می شود که پیشرفت بسیار مهمی برای بهبود محصولات دفاعی کشور است.
 


 
محاسبات سطح مقطع راداری و تحلیل آیرودینامیکی قاهر313


42- مدلسازی قاهر313 در نرم افزارهای پیشرفته طراحی رایانه ای (CAD) نظیر CATIA که امکان اتصال به رایانه و ماشین های تولید پیشرفته برای کارهای ساختی را دارد، تحلیل های آیرودینامیکی با روش های عددی (cfd) با استفاه از نرم افزار تولید شبکه عددی GAMBIT و نرم افزار تحلیل جریان FLUENT، محاسبات طراحی با نرم افزار انجام شده که نشان از کار کامل علمی در حوزه های مختلف طراحی این جنگنده بومی دارد.

43- از ابتدای طراحی تا ساخت نمونه فعلی، 2.5 تا 3 سال طول کشیده، نشانه مدیرت قوی و عزم جدی برای تولید این محصول جهت نوسازی و افزایش توان هوایی کشور است.

44- آزمایشات پروازی فراوانی با نمونه پروازی مقیاس کوچک قاهر انجام شده که روشی مرسوم برای استخراج خصوصیات پروازی هواپیمای در حال طراحی با هزینه  و زمان کمتر است.

45- آزمایشات تونل باد نمونه های قاهر برای رسیدن به فرم بهینه آیرودینامیکی انجام شده است. به عنوان مثال در تصویر زیر در بخش های مانند پیشبال، سکان عمودی و خروجی موتور تفاوت هایی با نمونه رونمایی شده دیده می شود.
 

 
 
آزمایش تونل باد نمونه ای از قاهر


46- از موتور قاهر313 صحبتی به میان نیامده و احتمال دارد از موتور توربوفن بومی در آن استفاده شود که با نیازهای روز و البته پنهانکاری حرارتی و شکل حجیم بدنه تطابق دارد.

47- در نمونه فعلی قاهر سامانه های ردگیری فروسرخ، توپ و برخی سامانه های جانبی مانند آنتن های فرستند و گیرنده دیده نمی شود که شاید به دلیل ماک آپ بودن آن است.

48- آزمایشات تونل باد، کارهای نرم افزاری و پرواز مدل مقیاس کوچک راه هایی برای رسیدن به نتیجه بهتر و قابل اطمینان قبل از ساخت نمونه های پروازی است که هزینه بالاتری از آزمایشات فوق دارد. در نتیجه می توان انتظار داشت نمونه های عملیاتی قاهر با تغییرات کمتری نسبت به نمونه رونمایی شده تولید شوند.

49- نمونه رونمایی شده از قاهر313 هواپیمایی تک نفره است که با توجه به ویژگی های اعلام شده دارای نقش چند منظوره یعنی هم عملیات های هوا به هوا و هم هوا به سطح خواهد بود.

50- طراحی این هواپیما که کمترین شباهتی به نمونه های موجود در داخل کشور نداشته و شباهت اندکی با برخی هواپیماهای پنهانکار دنیا دارد نشان از جسارت و ریسک پذیری بالای مدیران صنایع هوایی وزارت دفاع است.

موضوعات مرتبط: علمی , ,

|
امتیاز مطلب : 6
|
تعداد امتیازدهندگان : 3
|
مجموع امتیاز : 3


برترین های 2013
جمعه 6 بهمن 1391 ساعت 18:2 | بازدید : 420 | نویسنده : [cb:post_author_name] | ( نظرات )

  برترين هاي CES 2013 از نگاه وب سايت The verge

CES امسال نیز سر انجام به پایان رسید.نمایشگاهی که به عنوان قله تکنولوژی شناخته می شود و در آن آخرین دستاورد های فناوری به نمایش گذاشته می شود.به رسم گذشته تيم گجت نيوز افتخار آن را داشت تا پوششی کامل از بزرگترين رويداد تکنولوژي جهان را به شما هموطنان عزيز تقديم کند.ضمن اینکه امیدواریم از مطالب نوشته شده در این چند روزه لذت برده باشید، از شما دعوت می کنیم تا برترين هاي CES 2013 از نگاه وب سايت The verge را در ادامه مطلب از دست ندهید. گلچینی از برترین ها، میان انبوهی از بهترین ها.

 

 

برترین تلویزیون: Samsung 4K EASEL TV

سامسونگ از چندی پیش قول داده بود که با یک طراحی بی سابقه از تلویزیون به CES 2013 بیاید و باید بگوییم که بعد از معرفی EASEL TV، ادعای آنها چندان نیز اغراق آمیز به نظر نمی آید. طراحی باریک و شناور این محصول شما وادار خواهد کرد که دکوراسیون منزل خود را بر اساس آن مرتب کنید. این دستگاه شامل اسپیکر های داخلی نیز هست که در قاب دور تلویزیون تعبیه شده اند، ابتکاری که می تواند منجر به باریک تر شدن تلویزیون های آینده شود. طبق گفته سامسونگ این محصول بی نظیر با قیمتی بالغ بر ۳۰ هزار دلار برای مدل ۸۵ اینچ، به بازار عرضه می شد؛ با این وجود با شناختی که از سامسونگ داریم، می توانیم حدس بزنیم که طراحی های مشابه به زودی در تلویزیون های ارزان تر این کمپانی کره ای نیز دیده شوند.

برترین موبایل: Sony XPERIA Z

با توجه به اینکه میعادگاه تلفن سازان، نمایشگاه MWC در بارسلون به شمار می رود، معمولا هیچگاه CES محفلی کلیدی برای این صنف نبوده؛ با این وجود اگر بخواهیم در بین معدود تلفن های معرفی شده در این نمایشگاه یکی را گزینش کنیم، بی شک باید کلاه خود را به احترام Xperia Z برداریم. طراحی درخشان این محصول بی شک بسیاری را به یاد دوران اوج سونی می اندازد. این تلفن ۵ اینچی با کیفیت تصویر 1080p و پردازنده ۴ هسته ای خود، نمادی برای نسل جدید تلفن های هوشمند به شمار می رود. سونی سعی کرده تا با گنجاندن قابلیت های متعدد نرم افزاری و ویژگی های منحصر به فردی مانند مقاومت در برابر آب، Xperia Z را هر چه بیشتر نسب به رقبای خود متمایز نماید. این طور به نظر می رسد که این محصول هم اکنون در قله تلفن های همراه جای دارد، لا اقل تا ماه آینده که قرار است تلفن های بسیاری معرفی شوند.

برترین تبلت: Vizio 10" Android Tablet

رقابت بسیار نزدیکی را در این شاخه بین پاناسونیک و ویزیو شاهد بودیم، جایی که پاناسونیک با تبلت ۲۰ اینچی و 4K خود معادلات بسیاری را به هم ریخت، اما در نهایت این تبلت ویزیو بود که مدال طلا را به خود اختصاص داد. این دستگاه که یکی از اولین محصولاتی است که از پردازنده تگرا ۴ بهره می برد، کیفیت تصویری برابر با 300ppi دارد و با نکسوس ۱۰ در این زمینه برابری می کند. این تبلت از اندروید دست نخورده و ناب برخوردار است و به طرز شگرفی سبک وزن است.

برترین هیبریدی: Lenovo Thinkpad HELIX

بعضی مواقع این جزییات هستند که تعیین کننده می شوند و در بازی دستگاه های فوق باریک این قضیه کاملا صدق می کند. هنگامی که استفاده بهینه از فضا به نهایت رسید، رقابت اصلی برقرار کردن تعادل بین عواملی همچون قدرت سخت افزاری، قیمت، عمر باتری و کیفیت ساخت خواهد بود. در CES 2013 شاهد بودیم که لنوو خیلی استادانه توانست از پس برقرار کردن این تعادل بر بیاید. HELIX دوست داشتنی، با صفحه نمایش ۱۱.۶ اینچی و کیفیت تصویر 1080p تبلتی است که به طرزی ماهرانه به یک کیبورد جدا شدنی مجهز شده. این محصول البته یک لپتاپ Thinkpad اصیل نیز به شمار می رود؛ لپتاپی با کیبورد بی نظیر، پورت های بسیار و عمر باتری طولانی. این دستگاه با قیمت ۱.۴۹۹ دلار به بازار عرضه می شود.

برترین دوربین: FUJIFILM X100S

در اولین نظر X100S شبیه یک به روز رسانی برای X100 به نظر می رسد که دوربین بسیار خوب فوجی فیلم از سال 2010 به شمار می رود. ولی در اینجا دو بهبود بزرگ را شاهد هستیم. اولی سیستم فوکوس دستی فاصله یاب و دومی سیستم اتوفوکوس با قابلیت Phase detection که هر دو نورهای رسیده به دوربین را به دو عکس تقسیم کرده و آنها را مقایسه می نمایند. با این دو بهبود و سایر موارد، X100S باید یک پیشرفت عالی نسبت به نسل قبلی خود را در دستان شما جای دهد و کار با آن از هر دوربین دیجیتال دیگری لذت بخش تر باشد.

برترین پوشیدنی: Fibit FLEX

در گذشته کمپانی های بسیاری مانند نایک، گجت هایی را برای دنبال کردن فعالیت های ورزشی معرفی کرده بودند، اما اکنون به عقیده بسیاری از کارشناسان Fibit با مچ بند های Flex، بهترین محصول بازار را در اختیار دارد. این محصول مجهز به بلوتوث ۴ است که از طریق آن با سایر دستگاه ها ارتباط برقرار می کند. پورت USB نیز به طرز استادانه ای در این مچ بند گنجانده شده که از آن می توان برای گرفتن خروجی از اطلاعات در کامپیوتر استفاده کرد. این مچ بند لوکس با قیمت ۱۰۰ دلار در اختیار ورزش دوستان، قرار می گیرد.

برترین تکنولوژی بازی: OCULUS RIFT

آیا آماده شیرجه زدن به دنیای واقعیت مجازی سه بعدی هستید؟ اگر جوابتان مثبت است، بهتر است تا عینک Rift را بر روی چشمانتان بگذارید. به کمک این عینک دیگر لازم نیست تا برای بازی کردن به صفحه صاف تلویزیون خیره شوید، بلکه می توانید تمام شخصیت های بازی را در محیطی سه بعدی ببینید و هیجان واقعی را تجربه کنید. این محصول هم اکنون مراحل نهایی طراحی خود را پشت سر می گذارد.

برترین ساعت: PEBBLE

اگر به دنبال یکی از هوشمند ترین ساعت های موجود در دنیا می گردید، به Pebble سلام کنید. تا کنون ساعت های هوشمند بسیاری به بازار عرضه شده اند، که هر یک قابلیت های متعددی را با خود به همراه داشته اند. اما طراحان Pebble سعی کرده اند به جای افزایش امکانات، بر روی چند قابلیت خاص تمرکز کنند و بهترین محصول ممکن را ارائه نمایند. این ساعت می تواند اطلاعات تماس، ایمیل های جدید و پیغام های متنی را بر روی صفحه نمایش دهد و صد البته امکان کنترل موزیک را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. مهمترین نکته شاید این باشد که Pebble از طراحی زیبایی نیز برخوردار است که نشستن آن بر روی مچ بسیار چشم نواز است.

برترین غافلگیری: Nvidia PROJECT SHIELD

نام انویدیا را معمولا بر روی کارت های گرافیکی و یا پردازنده های موبایل مشاهده می کنیم، پس به ما حق بدهید که در مواجهه با کنسول بازی این شرکت، حسابی غافلگیر شویم. این دستگاه که از یک صفحه نمایش ۵ اینچی بهره می برد، دارای پردازنده تگرا ۴ است که به سیستم عامل اندروید مجهز شده. جالب است بدانید که علاوه بر بازی های اندرویدی، از این کنسول می توانید به عنوان دسته ای برای بازی های کامپیوتری نیز استفاده نمایید.

برترین تکنولوژی خودرو: رانندگی خودکار آئودی

رانندگی خودکار یکی از مباحثی است که خودروسازان سال های متمادی بر روی آن وقت گذاشته اند و رؤیاهای خود را در این تکنولوژی جستجو می کنند. در حالی که هنوز راه بسیاری برای ورود این تکنولوژی به دنیا واقعی در پیش است، اما کمپانی Audi در حاشیه CES توانست گوشه ای از توانمندی های خود را به حاضرین نشان دهد. تصور کنید که به فروشگاهی برای خرید رفته اید، پس اتمام خرید با دستانی پر در جلوی فروشگاه ایستاده اید، دیگر نیازی نیست تا پارکینگ بروید تا به ماشین خود برسید، بلکه تنها کافی ست با اجرای اپلیکیشنی بر روی تلفن هوشمندتان، خودرو را به سوی خود احضار کنید. این همان نمایشی بود که Audi به خوبی آن را با خودروی A7 اجرا کرد.

برترین مراسم: QUALCOMM

بازیگر مجموعه تلویزیونی twentysomething به نام Tornado92 که با کمی سعی و تلاش شبیه جوان ها به نظر می رسید، یک رولزرویس، گروه پاپ-راک Maroon 5 و Dido خواننده، اسقف اعظم دزموند توتو، پیشتازان فضا، یک عروسک گنده زرد، و سرانجام استیو بالمر در حال دویدن با حداکثر سرعت روی صحنه و دست هایش که مدام در هوا به پرواز در می آمدند. تحت شرایط عادی، شاید فکر کنید که هیچ ارتباطی بین این موارد نیست. اما مراسم امسال کوالکوم در CES هر چیزی بود جز عادی! سفری بود به اعماق ذهن شما.

موضوعات مرتبط: علمی , ,

|
امتیاز مطلب : 3
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1


پرینتر جیبی
جمعه 6 بهمن 1391 ساعت 17:34 | بازدید : 484 | نویسنده : [cb:post_author_name] | ( نظرات )

 

چاپ فوری تصاویر گوشی شما با پرینتر جیبی ال جي

تا به حال شده که فکر کنید کاش یک پرینتر جیبی داشتید و عکس های خاطره انگیز جمع دوستانه را به همه حاضران هدیه می دادید؟ اکنون ال جی با عرضه Pocket Photo در غرفه عظیم خود در CES 2013 به این آرزو جامه عمل پوشانده است. این پرینتر جذاب و کاربردی قرار است در سه رنگ صورتی، نقره ای و نارنجی به بازار بیاید. اگر چه این محصول از سپتامبر گذشته به بازارهای کره جنوبی وارد شده، متاسفانه هنوز خبری از زمان ورود رسمی آن به بازار جهانی نیست

 

طول این پرینتر ۱۲ سانتی متر، عرض آن 7.1 سانتی متر و ارتفاعش تنها 2.3 سانتی متر است. برای انتقال عکس ها از اسمارت فون به پرینتر، شما می توانید از شیوه های ارتباطی بلوتوث و NFC استفاده کنید. البته داشتن یک تلفن هوشمند ال جی یا دانلود اپلیکیشن LG Pocket برای استفاده از این پرینتر ضروری است. با این اپلیکیشن می توانید عکس های گرفته شده با دوربین موبایل را ویرایش کرده و آنها را برای چاپ بفرستید. این اپلیکیشن همچنین امکان تولید و چاپ بارکد های QR را هم برای تان فراهم می آورد.

 

موضوعات مرتبط: علمی , ,

|
امتیاز مطلب : 1
|
تعداد امتیازدهندگان : 1
|
مجموع امتیاز : 1


بزرگترین تلوزیون دنیا
جمعه 6 بهمن 1391 ساعت 13:20 | بازدید : 473 | نویسنده : [cb:post_author_name] | ( نظرات )

معرفی بزرگترین تلویزیون جهان با سایز 201 اینچ و طراحی تاشو

یک شرکت استرالیایی به نام C SEED بزرگ‌ترین تلویزیون دنیا را که توسط کمپانی خودرو سازی پورشه طراحی شده در سایز 201 اینچ تولید نموده است، حتی بزرگ‌ترین اتاق‌های نشیمن دنیا نیز به اندازه کافی بزرگ نیستند تا این تلویزیون را جا دهند و از آن تنها می‌توان در فضاهای باز استفاده نمود. این تلویزیون قیمت عجیب و غریب 414 هزار پوند معادل 670 هزار دلار دارد، به عبارت دیگر قیمت این تلویزیون معادل قیمت 4 پورشه 911 است. سعی به محاسبه قیمت ریالی آن نکنید و در عوض خواندن مقاله را ادامه دهید.

 

 

 

جالب است بدانید که وقتی تلویزیون خاموش شود، بصورت خودکار جمع شده و مخفی می‌شود و هر زمان که مجددا توسط کنترل از راه دور روشن شود دوباره باز شده و در ابعاد غول پیکر طبیعی خود قرار می‌گیرد.
جالب‌تر اینکه جمع شدن یا باز شدن تلویزیون تنها 40 ثانیه طول می‌کشد.

شرکت سازنده این تلویزیون غول پیکر اعلام نموده که از آن می‌توان در قایق‌های اختصاصی یا محیط‌های باز خارج از منزل استفاده نمود. جالب است بدانید که این صفحه نمایش توسط شرکت خودرو سازی پورشه طراحی شده و به کمک 725 هزار LED ساخته شده است.

این LED ها قادر به نمایش 4.4 تریلیون رنگ هستند و از سیستم امنیتی تشخیص بایومتریک اثر انگشت بهره می‌برند که استفاده افراد غریبه از تلویزیون را غیر ممکن می‌سازد. این سیستم صاحب تلویزیون گران قیمت را شناسایی می‌کند.

موضوعات مرتبط: علمی , ,

|
امتیاز مطلب : 6
|
تعداد امتیازدهندگان : 2
|
مجموع امتیاز : 2


صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

تبلیغات
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت؟

خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 63
بازدید دیروز : 22
بازدید هفته : 136
بازدید ماه : 1478
بازدید کل : 81124
تعداد مطالب : 154
تعداد نظرات : 72
تعداد آنلاین : 1

Alternative content


http://smallseotools.com/google-pagerank-checker
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان درهم و آدرس kashky.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 154
:: کل نظرات : 72

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 63
:: باردید دیروز : 22
:: بازدید هفته : 136
:: بازدید ماه : 1478
:: بازدید سال : 4440
:: بازدید کلی : 81124